Nemokamas

Pristatymas nuo 50 Eur

Pagalba

+370 (609) 65 857

Naujienos

pixabay foto

Dviračių sezonas: kaip jam pasiruošti?

Vasara – jau čia pat. Sušilus orams visi iš rūsių, garažų bei balkonų ima traukti per šaltąjį sezoną kiek apdulkėjusius dviračius. Tačiau ne visi žino, kaip tinkamai pasiruošti dviračių sezonui, kad visos kelionės būtų saugios ir smagios.

Techniniai parametrai

Saugi kelionė galima tik su techniškai tvarkingu dviračiu, tad ką būtina patikrinti?

Pirmiausia, dviračių padangų oro slėgį. Oro slėgis yra pagrindinis parametras, lemiantis dviračio judėjimo greitį, sukibimą su kelio važiuojamąja dalimi bei dviratininko saugumą. Nuo jo priklauso ne tik važiavimo lengvumas bei dviračio valdymas, bet ir padangos dilimas, kameros pradūrimų skaičius. Be to, tinkamai pasirinktas oro slėgis užtikrina ilgesnį padangos eksploatavimą, kelionių saugumą ir komfortiškumą.

Dviračio padangų slėgis paprastai yra nurodomas dviračio instrukcijoje arba žymimas ant dviračio padangos šono skaičiais. Įprastai ten parodoma rekomenduojama slėgio vertė nurodytose ribose  „MIN – MAX“.  Būtent šiais skaičiais ir reikėtų vadovautis.

Taip pat aktualu – dviračio vairo būklė. Deja, gyventojai ne visuomet tuo pasirūpina. Jį būtina patikrinti dviratį pradedant naudoti po ilgesnės pertraukos. Kita svarbi detalė – stabdžiai. Po praėjusio sezono stabdžių kaladėlės gali būti sudilusios. Dėl to dviračio stabdžiai veiks prasčiau, važinėti taps nesaugu. Sudilusias stabdžių kaladėles reikėtų pakeisti naujomis. 

Apžiūrint dviratį reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, ar jo detalės ir komponentai neatsilaisvinę, ar visi varžtai gerai priveržti, ar grandinė nėra nusidėvėjusi. Pastarąją prieš važiuojant į lauką reikėtų dar ir sutepti. 

Panašios taisyklės galioja ir tiems, kurie renkasi keliones su paspirtukais. Dviračiai ir paspirtukai pasižymi panašiomis detalėmis ir saugumo reikalavimais, todėl prieš pradedant sezoną – pasitikrinkite!

Kelių eismo taisyklės

Taip pat labai svarbu, nepažeisti Kelių eismo taisyklių, todėl būtina pasirūpinti matomumu ir šalmu.

Pagal galiojančias Kelių eismo taisykles, kiekvieno dviračio gale turi būti pritvirtintas raudonos spalvos atšvaitas arba žibintas, o ant jo ratų stipinų iš abiejų šonų – oranžinės spalvos atšvaitai. Minant važiuojamąja kelio dalimi dviračio priekyje turi būti įjungtas baltos spalvos žibintas. Jei jo nėra, dviratininkui būtina šviesą atspindinti liemenė.

Važinėjimo dviračiais sąlygos Lietuvoje dar toli gražu nėra pačios saugiausios, todėl prieš išriedant į gatves svarbu pasirūpinti tinkamomis apsaugomis, o, pirmiausia, šalmu.

Senesnis

Ką būtina turėti kiekvienam turistui?

Naujesnis

Ketinate pirkti akinius nuo saulės? Į ką būtina atkreipti dėmesį?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Krepšelis
Prisijungimas

Neturite paskyros?

Kurti paskyrą
Prekių kategorijos
Sekite mus:
Slapukai
Mes naudojame slapukus, kurie užtikrina, kad Jums bus patogu naudotis tinklalapiu. Jei toliau naršysite mūsų tinklalapyje, tai tolygu Jūsų sutikimui su slapukų naudojimu.
Sutinku Privatumo politika