Nemokamas

Pristatymas nuo 50 Eur

Pagalba

+370 (609) 65 857

Naujienos

riedučiai

Kada vaiką pradėti mokyti važiuoti riedučiais?

Daugelis iš mūsų kažkada tikrai yra turėję riedučius. O šauni retro atmosfera ir įsibėgėjusi vasara gali tapti puiki dingstis atitraukti mažuosius nuo televizoriaus ir pasimėgauti grynu oru. Tačiau, kada laikas ir kodėl verta vaiką apauti riedučiais? 

Prieš nusprendžiant ar vaikas jau pasiruošęs mokytis važiuoti riedučiais reikėtų atsižvelgti į kelis aspektus:

       Fizinę jėgą ir ištvermę;

       Ar vaikas užsiima kitomis sporto šakomis ir kaip jam sekasi;

       Sugebėjimą išlaikyti pusiausvyrą;

       Koordinaciją;

       Brandą ir gebėjimą sukoncentruoti dėmesį.

Pastačius vaiką ant riedučių per anksti, jam gali stigti gebėjimo išlaikyti pusiausvyrą ir fizinių jėgų atsispyrimui. Bet didžiausias iššūkis – koncentracijos stoka. Juos gali išblaškyti bet kokie aplinkiniai objektai – praeinantys žmonės, važiuojantys automobiliai, dviračiai ar matymo lauke atsidūręs šuo.

Kada mokyti?

Minimalus amžius nuo kada galima bandyti vaiką apauti riedučiais yra 3,5–4 metai. Tačiau nereikia pamiršti, kad su mažaisiais riedutininkais pasivažinėjimas ir mokomieji pratimai turi būti žaidimo forma ir trukti iki 20 min. Pasitelkite spalvotus kūgelius ar kitus vaikus dominančius objektus, sugalvokite jiems linksmas užduotis. Važinėjant ilgiau, tikėtina, kad vaikas pervargs, praras susidomėjimą ir ims blaškytis.

Vyresni 5–6 metų vaikai dažniausiai fiziškai yra gerokai stipresni ir gali drąsiai važinėti 30-45 minutes. Pratimai taip pat turėtų būti ne per sunkūs ir su žaidimų elementais.

Jeigu mažylius nusprendėte mokyti savarankiškai, galite rinktis riedučius su mechaniniu prisukamu ratų stabdžiu, blokuojančiu ratų sukimąsi. Taip vaikas lengviau įgis pasitikėjimo stovint ant riedučių. Važiuojant su patyrusiu instruktoriumi toks stabdis nėra reikalingas. 

Svarbu motyvacija

Nuo 7-erių metų paprastai galima mokyti treniruotis pilnu pajėgumu. Tokio amžiaus vaikai puikiai sukoncentruoja dėmesį, o jų fizinės galimybės leidžia lengviau išlaikyti pusiausvyrą ir sparčiai tobulėti. Be to, gali palaikyti šiokį tokį važiavimo tempą, tad turėsite linksmą šeimyninę veiklą. 

Mokant vaiką važiavimo riedučiais pagrindų nepamirškite jo pagirti ir motyvuoti, tam puikiai tiks konkurencinga draugų ar šeimos narių kompanija bei žinomą ledų porcija po treniruotės. Emocinis fonas mokymosi proceso metu itin svarbus norint tęsti pamokas. Na, o dar svarbiau – tinkama apsauga! Todėl nepamirškite pasirūpinti apsaugomis: šalmas, antkeliai, alkūnių apsaugos ir kt.

Senesnis

Kaip išsirinkti tinkamą lagaminą kelionei?

Naujesnis

Užsišaldę uogų ne tik pasiruošite šaltajam sezonui, bet ir sutaupysite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Krepšelis
Prisijungimas

Neturite paskyros?

Kurti paskyrą
Prekių kategorijos
Sekite mus:
Slapukai
Mes naudojame slapukus, kurie užtikrina, kad Jums bus patogu naudotis tinklalapiu. Jei toliau naršysite mūsų tinklalapyje, tai tolygu Jūsų sutikimui su slapukų naudojimu.
Sutinku Privatumo politika