Nemokamas

Pristatymas nuo 50 Eur

Pagalba

+370 (609) 65 857

Naujienos

kuprinė į mokyklą

Kaip išsirinkti tinkamą kuprinę į mokyklą?

Artėjant naujiems mokslo metams vienas iš pagrindinių pirkinių – mokyklinės kuprinės. Renkantis kuprinę svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jos kainą ar grožį, tačiau ir į daugelį kitų faktorių.

Taisyklinga laikysena

Per didelio svorio bei netinkamai nešiojama kuprinė žaloja dar besiformuojančio vaiko sveikatą ir gali sukelti kaklo, pečių, nugaros skausmus, apsunkinti kvėpavimą bei didina riziką išsivystyti laikysenos ydoms. Visa tai siejama su stuburo iškrypimu, kuris mokyklinio amžiaus vaikams diagnozuojamas gana dažnai.

Šiuo metu gamintojai siūlo įvairių spalvų, formų ir stiliaus kuprinių, tačiau ne visas jas galime vadinti tinkamomis mokyklai. Lietuvos higienos normoje HN 41:2016 „Mokyklinės kuprinės. Bendrieji ir specialieji sveikatos saugos reikalavimai“ mokyklinė kuprinė apibrėžiama kaip higienos normos reikalavimus atitinkanti kuprinė, nešama pasikabinus per pečius ant nugaros ir skirta naudojamiems mokykloje ugdymo reikmenims susidėti.

Tinkamas svoris

Pravartu žinoti, jog pradinių klasių mokinio tuščios kuprinės, išskyrus kuprines su ratukais, svoris neturi viršyti 700 g, o vyresniųjų mokinių – svoris neturi būti didesnis nei 1 kg. Optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. mokinuko kūno svorio. Nešamos kuprinės apatinė dalis neturi būti žemiau vaiko juosmens.

Kiti parametrai

Mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai. Mokyklinės kuprinės turi turėti formą išlaikančią nugarėlę ir pakietintą korpusą. Kuprinės turi būti gaminamos su diržais ir rankenėle. Diržų ilgis turi būti reguliuojamas, o plotis – 3,5-4,0 cm. Ypač atidžiai ir kruopščiai mokyklinę kuprinę reikia rinkti pradinukams, kadangi 7–10 m. vaikų stuburas nevisiškai sukaulėjęs ir gali būti pažeidžiamas. Kaulų sistemos pažeidimai išsivysto nuolat ta pačia ranka arba ant vieno peties nešiojant sunkias kuprines, sėdint persikreipus, kai stalas ar kėdė nepritaikyti vaiko ūgiui, mažai judant ir nesportuojant.

Svarbu!

Derėtų atkreipti dėmesį į tai, jog saugi kuprinė ties stuburo įlinkiu turi minkštą pagalvėlę – kad knygos neįsirėžtų į nugarą. Sunkiausius daiktus reikėtų dėti arčiau nugarinės dalies. Rekomenduojama vengti, mokyklinėmis vadinamų, be jokios informacijos parduodamų, kuprinių.

Naujiems mokslo metams ruoškimės jau dabar!

Senesnis

Užsišaldę uogų ne tik pasiruošite šaltajam sezonui, bet ir sutaupysite

Naujesnis

Spikeball – kas tai per žaidimas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Krepšelis
Prisijungimas

Neturite paskyros?

Kurti paskyrą
Prekių kategorijos
Sekite mus:
Slapukai
Mes naudojame slapukus, kurie užtikrina, kad Jums bus patogu naudotis tinklalapiu. Jei toliau naršysite mūsų tinklalapyje, tai tolygu Jūsų sutikimui su slapukų naudojimu.
Sutinku Privatumo politika